Skip to content

Geologi-lehti 5/2019 on ilmestynyt

Suomen Geologisen Seuran jäsenlehti Geologi on ilmestynyt vuodesta 1949. Lehti leviää ennen kaikkea SGS:n jäsenkunnan keskuuteen, mutta myös kirjastoihin ja harrastajille. Uusin Geologi 5/2019 on nyt vapaasti luettavissa verkossa.

Geologi-lehti 4/2019 on ilmestynyt.

Uusimmassa lehdessä mm.

Mahtava mitalisaalis geotieteiden olympialaisista (Minja Seitsamo-Ryynänen)

Katsaus geotieteiden 13. kansainvälisiin alle 19-vuotiaiden olympialaisiin, jotka järjestettiin 26.8.-3.9.2019 Etelä-Korean Daegussa. Suomi menestyi kisoissa loistavasti, ja kaikki opiskelijat toivat kotiin mitalin.

Saaresta suoksi – Suomen Geologisen Seuran ekskursio Lauhanvuoreen 7.-9.6.2019 (Elina Lehtonen)

Ekskursiolla tutustuttiin Lauhanvuoren kansallispuistoon, joka tähtää yhdessä Hämeenkankaan kanssa Geoparkiksi.

Koko sisältö lehden verkkoversiossa.

Back To Top